Refinancování hypotéky – Co je refinancování

Jaké máte možnosti bránit se před vysokou úrokovou sazbou nabídnutou bankou při změně fixace? Co je to refinancování hypotéky? Jak Vám v takové situaci může pomoci spolupráce s makléřem?

Typická situace v jaké jste se možná také ocitli

Koupili jste byt (dům) a koupi jste financovali hypotékou. Brzy Vám bude končit původní fixace úrokové sazby a banka Vám pro další období nabízí sazbu podstatně vyšší, než byla sazba pro první fixaci. Některé banky se tím snaží dohnat ušlý zisk z období první fixace s akční úrokovou sazbou, na niž láká nové klienty. Navíc je často třeba reagovat velmi rychle - do dvou až čtyř týdnů - aby bylo možné refinancování realizovat.

Máte 3 možnosti:

  1. 1. Pokračovat v hypotéce u stávající banky při nabídnuté sazbě.
  2. 2. Snažit se přesvědčit bankéře, aby Vám nabídli lepší sazbu (to většinou bývá velmi obtížné, protože banky spoléhají na to, že klient neodejde a spokojí se s nabídnutou sazbou).
  3. 3. Využít konkurence na trhu hypoték a úvěr refinancovat u jiné banky, která Vám nabídne výhodnější sazbu.

Co je to refinancování

Při refinancování (přefinancování) dochází ke splacení současného úvěru úvěrem novým. Refinancování se nejčastěji využívá ve chvíli, kdy se blíží konec fixace hypotéky, tedy období, na které Vám Vaše banka garantuje fixní úrokovou sazbu, za kterou Vám byl úvěr poskytnut. S koncem fixace Vám Vaše banka nabídne novou úrokovou sazbu pro příští období (pro zvolenou délku fixace – standardně 1, 3 nebo 5 let). V tento okamžik máte možnost bez pokuty ze strany banky hypotéku refinancovat – tj. splatit Vaši současnou hypotéku novou hypotékou od jiné banky, která Vám nabídne nižší úrokovou sazbu.

Obraťte se na nás pro pomoc s refinancováním

  • Pomůžeme Vám spočítat, zda se Vám refinancování vyplatí a nabízíme pomoc a bezplatný plný servis pro úspěšnou a rychlou realizaci refinancování Vaší hypotéky u jiné banky a tím možnost snížit Vaše výdaje spojené s hypotékou.
  • Pro ilustraci o kolik se při refinancování mohou snížit Vaše zaplacené úroky a měsíční splátka navštivte sekci Kolik s námi ušetříte nebo použijte naši hypoteční kalkulačku či tabulky splátek.
  • Jak bude spolupráce s námi probíhat? Pro více informací klikněte na odkaz Jak postupovat.

© 2008 www.LevnějšíHypotéka.cz. Všechna práva vyhrazena. | Created by Jaroslav Beran